SON DAKİKA

Savcı Mamalı’yı öldüren erkeğe indirimsiz müebbet istedi

İZMİR – Dilek Mamalı’yı öldüren Mehmet Sabırlı’nın yargılandığı davada savcılık “Haksız tahrik unsurlarının oluşmadığını” belirterek, Sabırlı’nın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.
İzmir’de 15 Haziran’da Mehmet Sabırlı tarafından öldürülen Dilek Mamalı cinayetinin 4’üncü duruşması görüldü. İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürme” suçlaması ile görülen duruşmaya, Mamalı’nın yakınlarının yanı sıra Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) üyesi kadınlar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilisi avukatlar katıldı. Tutuklu sanık Sabırlı’nın da hazır bulunduğu duruşma, kimlik tespitinin ardından başladı.

Duruşma savcısı verdiği mütalaasında, sanığın evliyken eşini ve çocuklarını terk edip Mamalı ile gayri resmi yaşamaya başladığını, maktul yönünden sanık hakkında haksız tahrik oluşturacak bir davranışın bulunmadığını, olayda haksız tahrik unsurlarının oluşmadığını belirtti. Savcılık bu nedenle sanığın üstüne atılı kasten adam öldürme suçunu işlediğinin anlaşıldığını belirterek sanığın indirim yapılmadan müebbet hapis cezası verilmesini, tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

‘TAHRİK UNSURLARI OLUŞMADI’

Mütalaaya karşı diyeceği olup olmadığı sorulan Sabırlı ise, tahrik edildiğini ileri sürüp kendini kaybettiği için ne yaptığını bilmediğini söyledi. Sabırlı, tahliyesini talep etti. Sanık avukatı ise, esas hakkındaki savunmaları için süre talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık avukatının süre talebini kabul ederek karar için duruşmayı 13 Aralık tarihine erteledi.

 

Kaynak : Mezopotamya Ajansı

Okumadan Geçme

CHP’li Kesici’den Erdoğan’a tebrik ziyareti

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bugün öğleden sonra Beştepe’de ziyaret etti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *