SON DAKİKA

Özel: 2019 seçimlerinde umudumuzu yükselteceğiz

MERSİN – CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2019 seçimlerine dikkat çekerek, “Diktatörler halkın umutsuzluğundan güç alır. Onun için bizler umudumuzu yitirmeyelim. Gelecek seçimlere umudumuzu yükselteceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Teşkilatı’nın, Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği 36. Olağan Kongresi’nde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaklaşan 2019 seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en çok konuşulan ve sonucunun da Cumhuriyet rejimini direk etkileyen bir seçim olacağını belirtti. Karşılarında bir düzen olduğunu kaydeden Özel, “Türkiye’yi ilkokul dörtte öğrendiği bir matematik formülü ile yönetip o yüzden sürekli meydan meydan gezip Rabia işareti ile halkları Türk, Kürt, Alevi ve Sünni diye ayırıyor. Sonra kendisinde olmayanı ayırıp, ayrıştırıp ve şeytanlaştırıyor. Şunu çok iyi biliyoruz her güç antitezi ile devrilir. Bizlerde her türlü adaletsizliğe, eşitsizliğe karşı sonuna kadar adaleti, hukukun mücadelesini bu güce karşı kullanarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

AKP-MHP ittifakına da değinen Özel, şöyle dedi: “Koalisyon döneminin bittiğini söyleyenler bugün koalisyon yapıyor bu koalisyon Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu koalisyondur. Yine bu koalisyon ile tükenmişlik sendromu yaşayan Bahçeli, partisinin anahtarını Saray’a teslim etmiştir. Seçim güvenliğinde artık tecrübe kazandık. Yaklaşan seçimlerde daha fazla dikkatli olacağız. Daha önce seçimlerde kedilerin trafolara girmesini önlemeye çalışırken bunlar en başta ki trafoya kaplan koymuşlardı. Umutsuzluğa düşmeyelim çünkü diktatörler halkın umutsuzluğundan güç alır. Onun için bizler umudumuzu yitirmeyelim. Gelecek seçimlere umudumuzu yükselteceğiz.”

‘TEK BİR AMACIMIZ ERDOĞAN’I DÜŞÜRMEK’

CHP Mersin Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu da, 16 Nisan da yapılan referandumda “Hayır” bloğunun önemine vurgu yaparak, “Hayır” bloğunun 2019 seçimlerinde de aynı başarıyı göstermek zorunda olduğunu kaydetti. Kuyucuoğlu, “16 Nisan’da oluşturduğumuz ‘Hayır’ bloğunu güçlendirip genişleterek devam etmeliyiz. AKP iktidarını düşürebilmek için bu büyük bir gereklilik. Farklı düşünceler olabilir fakat tek bir amaç üzerinde duracağız o da Recep Tayyip Erdoğan’ı oradan indirmek olacak. Türkiye’nin kurtuluşu ve demokrasinin tahsisi için tek görevimiz bu olmalı” diye konuştu.

Kaynak : MA

Okumadan Geçme

İYİ Parti’den tepki: Bahçeli kendi iç işlerine baksın

İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican, partisinin doktor milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Andican, İYİ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *