SON DAKİKA

Otay Candemir Yazdı: AKP’Lİ ‘KÜRT SİYASETÇİLER’ YENİ ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI

Bölgede siyaset yapan AKP’liler ‘Aman yeni bir çözüm süreci olmasın’ diye Ankara kapılarında kulis faaliyetleri yürütüyor. Yeni bir çözüm sürecinin sadece HDP’ye yarayacağını ve kendilerinin bu durumdan zararlı çıkacağını düşünen AKP’li siyasetçiler, 2019 yılında yapılacak olan yerel ve erken seçimlere OHAL ve operasyon koşullarında girilmesinin kendileri için daha avantajlı bir durum oluşturacağını iddia ediyor.

Yani, ‘Akan kan dursun’ istemiyorlar… 2019 seçimlerinde elde edecekleri koltuk, mevki onlar için her şeyin üstünde. Bu toplumun acıları, 40 yıldır yaşananlar, Kürt sorunu, Annelerin gözyaşları umurlarında bile değil.

Onların tek derdi 2019’da birer koltuk diyecem ama ;(AKP’de artık Tayyip Erdoğan dışında ‘Koltuğa’ oturan yok.Hepsi birer sandalyede oturuyor. ) bir kaç sandalye!

Yeni bir barış umudu doğsun istemiyorlar bu toprakta. Savaşta daha güçlü olduklarına inanıyorlar, sindirilmiş, zulme uğramış, baskılanmış bir toplumun kendileri için daha faydalı olduğunu düşünüyorlar.

Çünkü bölge halkının yüzde 90’nın onlar gibi düşünmediğini çok iyi biliyorlar. Eğer ki o toplumsal muhalefet özgürce siyaset yapma koşullarına sahip olursa… ki, (7 Haziran seçimleri bunun en güzel örneğidir) kaybedecekler.

Yani, OHAL sürsün, işten atılmalar devam etsin, kendileri gibi düşünmeyen herkes tutuklansın da onlarda istediklerini yapabilsinler istiyorlar.

Kimseden korkmadıkları kadar korkuyorlar halktan, halkın siyasetinde. Halkın 6 Haziran 2015’te olduğu gibi sel olup Beşyol meydanına çıkmasından endişe ediyorlar…

Çünkü siyaset yapamıyorlar, bu halka verecekleri bir şey kalmadığı için zorla, zorbalıkla amaçlarına ulaşmak istiyorlar. Amaçlarına sandıkla ulaşamayacaklarını bildikleri için Devlet Bahçeli’nin eteklerine yapışıyorlar.

Birlikte aynı mahallede yaşadığı, aynı suyu içtiği insanlara değil de Devlet Bahçeli’nin ipine sarılıyorlar.

Halktan umut kesmişler, bu halkın onlara vereceği oyun olmadığını biliyor ve bu yüzden Ankara’da ‘Çözüm süreci olmasın, kayyum sistemi, OHAL sürsün’ istiyorlar.

Yazık ki, ne yazık!

Okumadan Geçme

Kaybolan Evrim Atış’ın anne ve babası için tutuklama talebi

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz’da yaylada kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış’ın annesi Dilek ve babası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *