SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

HABER MERKEZİ- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret”ten soruşturma başlattı.

 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret”ten soruşturma başlattı. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 11 sayfalık suç duyurusu dilekçesi vermişti. Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun dün Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen “Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması”nda kullandığı ifadelerle, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299. maddesinde düzenlenen “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçunu işlendiği belirtilmişti.

 

Aydın, Twitter hesabından da şu mesajı paylaşmıştı: “Dünkü açıklamaları nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın hukukunu, yargı eliyle korumaya yönelik çabalarımız tavizsiz bir şekilde devam edecektir.”

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yakınları, geçen hafta da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iddialarının ardından 3 milyon liralık manevi tazminat davası açmıştı.

 

‘Erdoğan’ın başından bu yana haberi vardı’

 

Kılıçdaroğlu, dün Ankara Arena’da yaptığı konuşmada devletin gizli bilgilerinin Reza Zarrab’a bakanların sattığını ve 18 Nisan 2013’te MİT’in dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a Zarrab’ın faaliyetlerine dair bilgi notu verdiğini iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullanmıştı: “17-25 Aralık’tan 9 ay önce gitmiş bu bilgi notu. Bu sahtekarın yaptığı dolandırıcılık, bakanlarına verdiği rüşvet, senin önüne devletin en hassas kurumu tarafından önüne kondu. Sen bu dosyayı kapattın. Sen bunu görmezden geldin. Bu bilgileri kim verdi? Bu bilgilerin tamamını senin hükümetin verdi. Senin hükümetin, Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün sırlarını Zarrab’a teslim ettiler, para karşılığında üstelik. 27 Mart 2014’te ben bunu söyledim. Ama o zaman savcılar kulaklarını tıkıyorlardı. Çünkü Zarrab çok sevimli bir adamdı, çok hayırseverdi. Hala rüşvet dağıtıyordu, şimdi uyandılar. Erdoğan diyebilir ki, ‘Reza Zarrab beni kandırdı.’ Vallahi de billahi de söylüyorum sevgili Erdoğan, Reza Zarrab seni hiç kandırmadı. Tüm olaylardan en başından beri haberin vardı. Beni kandırdı diyorsan yalan söylüyorsun. Çünkü 17-25 Aralık’tan 9 ay önce, devletin en saygın kurumu senin önüne üç sayfa bilgi notu koydu.”

Okumadan Geçme

Eski CİA Başkanı: Özerk bir Kürdistan’ı Ankara’ya anlatmalıyız

HABER MERKEZİ – Eski ABD Merkezi İstihbarat Dairesi (CIA) Başkanı Michael Hayden, “Irak ve Suriye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com