SON DAKİKA

İstanbul ve Adana’da iki günde 3 iş cinayeti

İSTANBUL/ ADANA – Yahya Akın isimli işçi Kadıköy’de çalıştığı şantiyede işçi ve iş güvenliği önlemleri alınmadığı için 6’ncı kattan düşerek hayatını kaybetti. Adana’da da krom ocağında üzerlerine düşen kaya nedeniyle biri işçi yaşamını yitirirken bir işçi yaralandı.
Kadıköy Bostancı’da Asce&Kral Yapı Sanayi Ticaret Şirketi’ne ait şantiyede Emrehan Elektrik adına çalışan Yahya Akın isimli işçi, şantiyede elektrik döşerken, korkulukların olmaması, işçi ve iş güvenliğinin alınmaması ve uyarıcı levhaların bulunmaması nedeniyle 6’ncı kattan düşerek hayatını kaybetti.

Şantiyede çalışan işçilerin verdiği bilgiye göre Akın, inşaat sorumluları müdahale edilmesine izin vermediği için 20 dakika boyunca demirlerin üzerinde kalmış. İşverenin işçilere ‘Kimseye konuşmayın, sesinizi çıkarmayın’ tehdidinde bulunduğu, anında güvenlik levhaları koyarak kendini aklamaya çalıştığı iddia edildi.

BİR İŞ CİNAYETİ DE ADANA’DAN

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Söğüt mevkisinde yer alan bir krom ocağında çatlak kontrolü sırasında işçilerin üzerine kaya düştü. İşçilerden 39 yaşındaki Saim Erdem olay yerinde yaşamını yitirirken, 60 yaşındaki Koca Kaya adlı işçi ise yaralandı. Kaya ambulansla Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alındı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DÜN DE 1 İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Öte yandan dün de Kadıköy Acıbadem Mahallesi’nde bulunan 5 katlı inşaatın son katında çalışırken dengesi kaybederek yere düşen Sait Kaya (35) isimli işçi yaşamını yitirmişti.

 

Kaynak : Mezopotamya Ajansı

Okumadan Geçme

Kaybolan Evrim Atış’ın anne ve babası için tutuklama talebi

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz’da yaylada kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış’ın annesi Dilek ve babası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *