SON DAKİKA

Hamaney Trump’ı ‘trolledi’!

ABD’nin İran’la nükleer anlaşmadan çekilmesinin yankıları dinmemişken, İran’ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney’in verdiği bir poz tartışma konusu oldu. Hamaney Tahran kitap fuarında, ABD Başkanı Donald Trump’ın akıl sağlığını sorgulayan ve sert tepkisini çekmiş bir kitabı okurken görüntülendi. İran’ın ruhani liderinin “Trump’ın Beyaz Saray’ında Ateş ve Öfke” adlı kitapla poz vermesi, “Hamaney Trump’ı trollüyor” yorumuna yol açtı.

İngiliz gazetesi The Guardian’ın yazarlarından Michael Wolff’un 200 kişi ile yaptığı röportajlara dayanan “Fire and Fury: Inside Trump White House” (Trump’ın Beyaz Saray’ında Ateş ve Öfke) adlı kitap, ABD’de büyük tartışma yaratmıştı. Kitap Trump’ın akıl sağlığını ve yönetim biçimini sorguluyor, Beyaz Saray’da büyük karmaşa yaşandığını kanıtlarla anlatıyordu. Trump, ocak ayında yayımlanan kitabı hayal ürünü olarak nitelemişti.

 

Hamaney’in, Trump’ın anlaşmadan çekilme kararından üç gün sonra Instagram hesabından bu kitapla poz vermesi, Batı medyasında “Trump’ı trollüyor mu?” sorusuna yol açtı. Hamaney, Trump’ın anlaşmadan çekilme kararını “hata” olarak nitelemişti.(DUVAR)

Okumadan Geçme

İnce: Esad ile görüşürüm

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi durumunda Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşeceğini söyledi. İnce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *