SON DAKİKA

Erdoğan ile Putin görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le telefon görüşmesi yaptı. Putin görüşmede, Suriye’deki üslerine yönelik saldırının Türkiye ile bağlantısının olmadığını belirtirken Erdoğan’da İdlib’i gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Putin, “Rusya’nın Suriye’deki askeri üslerine saldırı girişimleriyle ne Türk askerlerinin ne de Türk yönetiminin hiçbir bağlantısı yok” dedi. Saldırı girişiminin Türkiye’yle ilişkileri bozmaya yönelik olduğunu belirten Putin, “Onların bu provokasyon için kimlere ne kadar para ödediklerini de biliyoruz” diye ifade etti.

İDLİB GÜNDEME GELDİ

Erdoğan’ın da görüşme sırasında, Suriye’de rejimin İdlib ve Doğu Guta’ya yönelik operasyonunu dile getirdi. Erdoğan, saldırıların sivillere yönelik olduğunu belirterek ve bunların durulması gerektiğini söyledi.

Görüşmede, enerji alanındaki işbirliği anlamında Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Türk Akım projelerin de konuşulduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Suriye’de Rusya’ya ait Hmeymim ve Tartus üslerine, 6 Ocak günü, toplam 13 silahlı insansız hava aracıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunduğu açıklanmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı, saldırının hava savunma araçlarıyla engellendiğini belirtmiş ve İHA’ların fotoğraflarını yayınlamıştı.

Kaynak : MA

Okumadan Geçme

Hürmüz Boğazı tehdidi: Petrol fiyatları artar

İran Devrim Muhafızları Komutanı İsmail Kevseri İran petrolünün satışı engellenirse Hürmüz Boğazı’ndan petrol gemisi geçişlerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *