SON DAKİKA

Direniş Taraftar Grubu: Amedspor halkındır

Amedspor taraftarı, kulübe yönelik kayyum hazırlığı iddialarına karşı hafta sonu iç sahada oynanacak Sarıyerspor karşılaşmasında “Amedspor halkındır halkın kalacak” tezahüratlarıyla tepkisini ortaya koyacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amedspor’un İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişlerce incelemeye alınması ve kulübe kayyum hazırlığı yapıldığı iddialarına taraftardan tepki geldi. Hafta sonu sahasında Sarıyerspor’u ağırlayacak kulübün taraftarları “Amedspor halkındır halkın kalacak” tezahüratları ile tribündeki yerlerini alacak. Dünyada Amedspor kadar baskıya maruz kalan bir başka takımın olmadığını söyleyen Direniş Taraftar Derneği Başkanı Ramazan Tugay, takımın taraftarın direnmesi ve yönetim çabaları ile ayakta kaldığını belirtti.
‘AMEDSPOR HALK TAKIMIDIR’
Türkiye liglerinden mücadele eden 108 takım arasında en şeffaf takımın Amedspor olduğunun altını çizen Tugay, “İncelemeler yapılır, ancak bunun kayyum atamasına bahane edilmemesi lazım. Her tarafımız kayyumlarla sarılmış, yarın nereye kayyum atayacaklarını bilmiyoruz. Ancak Amedspor için bir hazırlık var ise Direniş Taraftar Grubu buna karşı dimdik duracaktır. Bizi ezmeden oraya kayyum atayamazlar. Bu takım halk takımıdır. Amedspor adı ve armasıyla Mezopotamya’nın onuru ve gururudur. Diyarbakır halkı Amedspor armasına sahip çıkar” dedi.
Tugay, hafta sonu iç sahada oynanacak Sarıyerspor karşılaşmasında “Amedspor halkındır halkın kalacak” tezahüratları ile tepkilerini net olarak göstereceklerini söyledi.
‘STADYUMLAR ÜLKEDEKİ ATMOSFERİN YANSIMASIDIR’
Takımın kuruluşundan itibaren çıktığı deplasman maçlarından organizeli ırkçı saldırıların hedefi haline geldiğini söyleyen tribün lideri Azad Ekinci ise ülkede artan milliyetçiliğin futbol sahalarına da yansıması daha sık görülmeye başladığını kaydetti. Amedspor’a 46 haftayı bulan deplasmana seyirci götürme yasağına ilişkin konuşan Ekinci, gösterilen gerekçenin “güvenlik” olduğunu söyledi. Ekinci, tribünde milliyetçiliğinin net şekilde görüldüğü milliyetçi duyguların ırkçılığa dönüştüğü yerler olduğunu belirterek, “Stadyumlar oradaki milliyetçi atmosferin kabarmasına ve şiddete dönüşmesine müsait olduğu alanlardır. Bu durum ülke futboluna zarar vermekten başka bir şey getirmez. Futbol sonuçta bir oyun” ifadelerini kullandı.  KAYNAK : MA

Okumadan Geçme

Kaybolan Evrim Atış’ın anne ve babası için tutuklama talebi

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz’da yaylada kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış’ın annesi Dilek ve babası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *