SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Maltepelilere: Sınıfta kaldınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Maltepe 6. Olağan Kongresi öncesinde konuştu. Erdoğan, “Şimdi birileri diyor ki, ‘biz yatırımları durduracağız.’ Niye’ymiş, yatırımlar üretmiyormuş.Üreten ekonomi yok diyenler gözünüze, dizinize dursun. Üreten ekonomi olmasa sen IMF’ye borcu ödeyebilir miydin?” açıklamalarında bulundu.

Erdoğan Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak, “Bazıları bu projeyle ilgili konuşuyordu. Boğaz’daki kaza her şeyi gözler önüne koydu. Bu projeyi isteseler de istemeseler de yapacağız” vurgusunda bulundu.

Erdoğan, “Maltepe referandumda yüzde 37’lik oranla maalesef sınıfta kaldı. Maltepe’de en azından sonuç tam tersi olmalıydı. Hep ne dedik, aşk ile çalışan yorulmaz dedik. AK Parti olarak Maltepe’de geçmişte belediye başkanlığı kazanmış partiyiz. Bu sonuç bize yakışmadı. Gençlerin bu heyecanını görünce kararlılıklarını görüyorum. Şimdiden 2019’u görüyorum ” dedi.

‘BİZ HİÇBİR ZAMAN MEZHEPÇİ OLMADIK’

“Maltepe’nin 1994’ten bu yana değişimini en yakından bilenlerdenim” diyen Erdoğan, “Marmaray’a binmeyen var mı? Nasıl, güzel değil mi? Bay Kemal binmemiştir. Dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttü, biz de arabaları denizin altından geçiririz dedik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık. O sırada bizim seçim faaliyeti gösteren arkadaşları ziyaret etti. Anamuhalefetin de çadırını ziyaret ettim. ‘Ne yaptınız ki?’ dedi. ‘Neden adını Yavuz Sultan Selim koydunuz, kendi adınızı verseydiniz’ dedi. Bu soruyu soran mezhepçi yaklaşımla sordu. Ama biz hiçbir zaman mezhepçi olmadık. Yakışan neyse onun adımını attık. Biz hizmet götürürken alevi-sünni ayrımı yapmadık, tüm milletimize hizmet götürdük. Maltepe’nin şurasında şu var deyip su götürmemezlik ettik mi? Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. İzmir otoyolu çalışmaları sürerken, orada CHP’li belediye var yapmayalım dedik mi? Orada benim insanım yaşıyor. Bu hizmetler milletimedir. Çanakkale’de CHP, Tekirdağ’da CHP belediyesi var. Oraya hizmet götürmeyelim dedik mi? Niye yapıyoruz; at denize halik bilmezse malik bilir” diye konuştu.

‘KANAL İSTANBUL’U İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE YAPACAĞIZ’

“Kanal İstanbul’un ihalesi yakında yapılacak” diyen Erdoğan, “Bazıları bu projeyle ilgili konuşuyordu. Boğaz’daki kaza her şeyi gözler önüne koydu. Bu projeyi isteseler de istemeseler de yapacağız” diyerek açıklamalarını bitirdi.

‘BELEDİYE BAŞKANINA TALİMAT VERİYORUM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra partisinin ilçe kongresi için Beykoz’a geçti. Kongre için dışarıda bekleyenlere konuşma yapan Erdoğan, imar konusuyla ilgili olarak tapuları dağıttıklarını söyledi.

Kalabalık içinden imarla ilgili talepler üzerine Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i yanına çağırdı ve bilgi aldı. Sloganlar üzerine Erdoğan, Mahkemenin aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü? (Bir kişinin tapuyla ilgili konuşmasının ardından) Kimden geliyor bu yazı? Belediyeden yazı gelmez, yargıdan gelir” dedi.

Tapusu olanların inşaat yapabileceğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sevgili kardeşlerim birbirimizi aldatmaya gerek yok. Tapu senin elindeyse bal gibi yaparsın. Bırak müteahhit, niye veriyorsun müteahhide? Bu işe gerekirse Büyükşehir Belediyesi olarak gireriz, KİPTAŞ olarak bunu yaparız. Vermeyin müteahhitlere. İşte Büyükşehir Belediye Başkanı burada, kendisine talimatı veriyorum. KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım müteahhitlere bunları verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar. Ama diğer konuya gelince, bazı yerlerde biliyorsunuz, geçmişte oraların tapulu olan kişileri çıktı, bu dağıtılan tapularla alakalı değil. Dağıtılan tapularla ilgili olarak talimatı veriyorum, bunla ilgili olarak ilçe belediyesi, büyükşehir, KİPTAŞ üçlüsü olarak bu işi yaptıracağız. Kimsenin oyununa gelmeyin. Hele hele Bay Kemal’in oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz. Devlet hastanelerini ne hale getirdiğini biliyorsunuz.” (DUVAR)

Okumadan Geçme

193 bin TL’lik ‘örnek tuvalet’ 3 günde tahrip edildi

Yalova’da Dünya Tuvaletler Birliği (WTA) hibesiyle yaptırılarak cuma günü törenle hizmete açılan 193 bin TL’lik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *