SON DAKİKA

Afrin Operasyonu: 23. Günde Neler Yaşandı

TSK’nin ÖSO desteğiyle Suriye’nin PYD denetimindeki Afrin bölgesine başlattığı askeri operasyonda 23. güne girildi. TSK önceki akşam 11 askerin yaşamını yitirdiğini duyurdu.Akşam saatlerinde ise sınıra çok sayıda askeri sevkiyat yapıldı.

TSK’nin ÖSO ile birlikte yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda 23. güne girildi. Dün Genelkurmay Başkanlığı’ndan peş peşe gelen açıklamalarla 11 askerin yaşamını yitirdiği, 11 askerin de yaralandığı duyuruldu.

Harekatın 22. gününde önce, Afrin’deki Raco ve Cinderes bölgeleri civarında yaşanan yoğun çatışmalar sürerken bölgeye takviyeye giden ATAK helikopterlerinden birinin, öğle saatlerinde “kırım sonucu” düştüğü açıklandı. Helikopterdeki Pilot Kurmay Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman (32) ile Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut (29) yaşamını yitirdi.

Genelkurmay’ın ikinci açıklamasında Afrin’deki operasyonlarda “3 askerin şehit olduğu, 5 askerin yaralandığı, çıkan çatışmalarda 15 teröristin etkisiz hale getirildiği” ifadeleri kullanıldı. Bir süre sonra 2 askerin daha yaşamını yitirdiği, 4 askerin yaralandığı bilgisi geçildi.

Okumadan Geçme

Suriye’de 4 Rus askeri öldürüldü

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de 4 Rus askeri danışmanın öldüğünü açıkladı. Bakanlık 3 Rus askerin de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *