SON DAKİKA
11. CUMHURBASKANI ABDULLAH GUL CUMA NAMAZI CIKISINDA GAZETECILERIN SORULARINI YANITLADI. FOTOGRAF: CAN EROK /ISTANBUL,(DHA)

Abdullah Gül: Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “OHAL’in son kez uzatılacağı kaanatinde olduğunu” söyledi. “Terör ve darbe ile mücadele eden vatandaşlara cezasızlık” getiren KHK ile ilgili eleştirisinin ardından AK Parti yönetimi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la arasında yaşanan gerilime ilişkin daha fazla yorum yapmayacağını belirten Gül, gazetecilerin tutuklu yargılanmasına da her zaman karşı olduğunu söyledi.

Gül’ün açıklamaları şöyle:

AK PARTİ’DEN YAPILAN KENDİSİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR: Polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla.

GAZETECİLER TUTUKSUZ YARGILANMALI: Gazetecilerin yargılanmasının tutuksuz olmasının doğru olduğu kanaatimi her zaman söyledim.

OHAL SON KEZ UZAR KANAATİNDEYİM: OHAL’in son defa Meclis’e sevk edildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır. Tekrar reformcu bir Türkiye olduğunu göstermesi, ekonomi, dış ilişkiler itibariyle çok doğru olacağına inanıyorum. Çok olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye, kontrol altına almak için gerekliydi ama artık her şeyin normalleştirilmesi Türkiye için çok büyük iyilik olur.

Kaynak : DUVAR

Okumadan Geçme

Kaybolan Evrim Atış’ın anne ve babası için tutuklama talebi

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz’da yaylada kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış’ın annesi Dilek ve babası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *