SON DAKİKA

CHP lideri Kılıçtaroğlu: Soylu CHP’ye geçmek istiyor

 

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşan seçimlerle ilgili iddialı konuştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Süleyman Solu’nun açıklamalarına ilişkin,” “Bize gelmek istiyor herhalde” ifadesini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50’nin üzerinde bir artış hedeflediklerini i ifade ederek  “Yüzde 50 artı bir yetmez. Hedef en az yüzde 60” diye konuştu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  kendisine ilişkin açıklamalarında değinen Kılıçtaroğlu,“Bize gelmek istiyor herhalde. AKP’ye de aynı şeyleri yapmıştı. Ama bizim kapımız kapalı. Biz öyle yanardöner insanları kendi bünyemizde tutmayız” ifadeleri ile dikkat çekti. İfadelerine ortada bir hükümetin olmadığı ile devam eden  Kılıçdaroğlu;  “Yarın öbür gün bir KHK çıkartıp, ‘Hükümeti tamamen kapattım’ diyebilirler. Nasıl olsa AYM ‘Ben bu davalara bakmıyorum’ dedi. Hatta AYM’yi de kapatabilirler. Bu yolu açan AYM’nin kendisi” dedi.

Okumadan Geçme

Kaybolan Evrim Atış’ın anne ve babası için tutuklama talebi

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz’da yaylada kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış’ın annesi Dilek ve babası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *